O nas


Stowarzyszenie rekonstrukcji Historycznej "73 pułk piechoty z Katowic" zostało zarejestrowane na początku grudnia 2009 i rozpoczęło swoją działalność z dniem 1 stycznia 2010. Siedzibą naszego stowarzyszenia są Katowice - miasto w którym skoszarowany był 73 pp po przybyciu na Śląsk z Wielkopolski w 1922 r.

Celem naszej działalności jest rekonstrukcja sylwetek żołnierzy 73 pp. Dążymy do niego poprzez kompletowanie umundurowania, wyposażenia oraz oporządzenia żołnierskiego. Nieustannie dążymy do poprawy jakości naszej rekonstrukcji, uzupełniania nie tylko elementów regulaminowych ale również osobistego wyposażenia żołnierskiego z epoki. Nie mniejszą uwagę przykładamy do ćwiczeń umiejętności praktycznych z zakresu musztry, walki oraz bytowania w warunkach polowych.

73pp - las wyrskiObecni członkowie stowarzyszenia posiadają już kilkuletnie doświadczenie w rekonstrukcji nie oznacza to jednak, iż nie jesteśmy gotowi na przyjęcie w nasze szeregi nowych pasjonatów rekonstrukcji i 73 pp z Katowic. Członkowie stowarzyszenia posiadają również repliki broni zespołowej piechoty WP II RP. Prowadzone są prace nad odbudową i renowacją Fiata 508/II Furgon, który będzie w dyspozycji naszego stowarzyszenia.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszej strony, a w razie jakichkolwiek pytań lub chęci wstąpienia do naszego stowarzyszenia - prosimy o kontakt.

www.73pp.pl